Kontrplak

Kontrplak, kavak, kayın, huş gibi ağaçlardan katmanlar halinde panel durumuna getirilmiş malzemelerdir. Ağaçlardan ince tabakalar halinde istenilen boyutlara kesilerek kurutulur ve tabakalar yapıştırıcı kullanılarak birbirine yapıştırılır. Bu işlemler sonunda kontrplak paneli oluşturulmuş olur. İnşaat alanında ve mobilya sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. hustontrplak.net sitemizde yüksek kalite yüzeyine sahip, yüzey işlemeye uyumlu, istenilen kalınlıklarda kontrplak çeşitlerini bulabilirsiniz.

Kontrplak Özellikleri

Web sitemizde sizlere sunduğumu tüm kontrplak çeşitleri, kullanım alanlarına göre sağlıklı ürünlerdir. Ürün özellikleri olarak, kontrplak kalınlığını 3, 4 ve 6 mm kalınlığında yapılmış çeşitler olarak bulabilirsiniz. Ürünlerin her ortamda kullanılabilmesi için ortalama %10 nem içerme özelliğine sahiptir. Firmamız internet sitesi üzerinden sizleri sunduğu tüm ürünleri CE işaretli olarak sunuyor. Huskontrplak.net olarak ürünlerimiz %100 huş ağacından yapılmış huş kontrplak ürünlerini sunuyoruz. Ürünlerimiz yüzey işlemeye uyumludur ve yüzey kaplaması 0.7 mm kaplamaya sahiptir.

Kontrplak Kullanım Alanı

Kontrplak ürünler daha çok inşaat alanında kullanılıyor diye bilinmektedir. İnşaat alanı dışında farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Firmamız sizlerin tüm kullanım alanı ihtiyaçlarınıza göre ürün temini yapıyor. Kontrplak kullanım alanları olarak, mobilya, otomotiv, dekorasyon, tekne, inşaat, zemin, çatı kaplama, iç bölme, kaplama, iskele, ambalaj, hobi ve oyuncak gibi çeşitli sektörler sıralanabilmektedir. Huş kontrplak ürünlerimiz diğer ürünlere göre daha yumuşak yapıya sahiptir. Kontrplak orta sertlikte bir ahşap üründür ve esneme özelliği olduğu için dayanıklılık oranı yüksek olmaktadır.

Kontrplak Yapısı

Kontrplak ürünlerimizin yapısında, çapraz taneler, büzülme ve genleşmeyi azaltarak ürünün boyutunda değişiklik oluşmasını önlemektedir. Kontrplak oluşturulurken kullanılan panel sayısının tek sayı olarak kullanılmasına dikkat edilir. Tek sayıda kullanılan yapraklar eğilme oranını azaltacaktır. Ürünlerimiz aşırı soğuk temaslarında bile dayanıklılık gücü ve boyutlarında bir değişiklik olmayacaktır. Kullanım yerlerinde montaj işlemlerinde havşa matkap ucu kullanılarak vida yuvası açıldığında ürüne zarar verilmemiş ve ürünün kullanım ömrünü uzatmış olursunuz. Ürünlerimizde kullandığımız özel yapıştırıcı madde etkisi ile ürünler oldukça dayanıklı olmakta ve dağılma riski en aza indirilmektedir. Dış kaplamalarını işlenebilir özelliklerde yapıyor ve kullanım alanını genişletiyoruz.

error: Bu içerik kopyalanamaz.