Huş Kontrplak Nedir ?

Huş Kontrplak Nedir? Huş ağaç cinsinden kesilen plaklar ve suya dayanıklı tutkallar kullanılarak, preslenerek yapılan panellere huş kontrplak denilmektedir. Huş (birch) ağacı esnek yapıya sahip olduğu için bu ağaç ürünlerinden yapılan kontrplaklar daha dayanıklı olmaktadır. Huskontrplak.net sitemizde en kaliteli kontrplak çeşitlerini farklı ölçülerde sizlere sunuyoruz. Huş ağacından tek ya da daha fazla katmanlı paneller üretiyoruz. Kontrplak üretiminde katmanları dik olarak entegre ediyor ve malzemenin dayanıklı olmasını sağlıyoruz.

Huş Kontrplak Nedir ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Firmamız müşterilerine tüm sektörlerde kullanılabilecek huş kontrplak çeşitlerini sunuyor. Kontrplakların kullanım alanı olarak ilk olarak inşaat sektörünü aklınıza getirebilirsiniz. İnşaat sektörü dışında, dekorasyon, mobilya, otomotiv, çatı kaplama, iç bölme, zemin kaplama, tekne, reklam panoları, film setleri, hobi ürünleri, oyuncak çeşitleri olarak sıralamak mümkündür. Huskontrplak.net sitemizde her sektörde kullanılabilecek, dayanıklı kontrplak ürünlerini standart ölçülerde bulunduruyoruz. İletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak, ihtiyacınız kadar huş kontrplak siparişi oluşturabilirsiniz.

Neden Huş Kontrplak

Huş kontrplak ürünler hafif, dayanıklı, su ve nemden etkilenmeme gibi özelliklerinden dolayı tüm kullanım alanlarında tercih edilmektedir. Sitemizden yapılan siparişler ürün kalitelerinin artması ile birlikte artış göstermektedir. Ürünlerimizde nemden etkilenme olmadığı için kullanım aşamasında, şişme gibi sorunların ortaya çıkması söz konusu değildir. Huş kontrplak ürünlerimizin ana maddesi olarak ağaç ürünlerini kullanıyoruz. Plakların yapıştırılması için kullanılan yapıştırıcılar içerisinde bulunan kimyevi ürünlerde kanserojen madde bulunmamaktadır. Bu özelliği ile sağlıklı olarak tüm alanlarda kullanılabilmektedir. Kullanım alanına göre daha dayanıklı olması için farklı özelliklerde üretiliyor.

Huş Kontrplak Yapısı

Huş ağacı ana maddesi olan huş kontrplak ürünleri fark lı ebatlarda üretilmektedir. Bu ebatlar standart olarak belirlenmiştir. Ürün kalınlığı ies 3 mm ile 50 mm arasında değişen kalınlıklarda yapılmaktadır. Kalınlık oranı da kullanım alanına göre belirleniyor. Yapıştırıcı ürün olarak tutkal çeşitleri kullanılmaktadır. Kullanım alanlarında rahat ve verimli kullanım oluşturulabilmesi için nem ve suya dayanıklı olarak üretilmektedir. Kontrplak ürünleri içerisinde dayanıklılık oranı en yüksek olanı huş kontrplak çeşitleridir. Dünya genelinde de en çok satılan tür olarak bilinmektedir. Sitemizde de huş kontrplak ürünlerini üretim standartlarına göre belirlenen ölçülere göre sipariş edebilirsiniz.error: Bu içerik kopyalanamaz.